Covid 19 - Procedury

covid

Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

Myślę, więc czytam, piszę” – rozwijanie pasji literackich, promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

ciąg znaków wzór 1a

Myślę, więc czytam, piszę”
– rozwijanie pasji literackich, promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

Myślę, więc czytam, piszę10 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Panią Grażyną Bąkiewicz. Pisarka urodzona w 1955 r. w Łodzi. W 1978 r. ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów prowadziła badania prasy międzywojennej i pamiętników pisanych przez młodzież w latach 30. Po uzyskaniu tytułu magistra historii rozpoczęła studia dziennikarskie, ale porzuciła je na rzecz pracy nauczycielskiej.

Ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1985) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych. Za debiutancką powieść O melba otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej. Mieszka w Łodzi.
Na spotkaniu młodzież miała okazję porozmawiać o warsztacie literackim. Zadawała szereg pytań związanych z twórczością pisarską. Autorka miała okazję pomówić z zebranymi o wydanych przez siebie pozycjach. Zaprezentowała też wszystkie wydane przez siebie woluminy. Spotkanie było ciekawą przygodą z bohaterami książek Pani Grażyny Bąkiewicz. W spotkaniu uczestniczyło 125 osób. Dodatkowym uzupełnieniem była wystawa książek wydawnictwa „Literatura”. 

Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę

Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę

Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę   Myślę, więc czytam, piszę