Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” – spotkanie z leśnikiem.

Specjalny gość – Pan Marek Łukaszewski – leśniczy z Nadleśnictwa Kolumna spotkał się w naszej bibliotece z grupą uczniów klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli.
Pan Marek opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt: sarny, dzika, lisa zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Podczas zajęć pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków zwierząt oraz ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.
Pan leśniczy wykazał się dużym poczuciem humoru i nawiązał świetny kontakt z dzieciakami.
Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym.
Uwieńczeniem spotkania było wykonanie przez pierwszoklasistów prac plastycznych związanych z tematem zajęć. Będzie można je oglądać na wystawie w bibliotece.