Pszczeli świat

Gościem spotkania była Pani Karolina Piasecka z Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych. W zajęciach ekologicznych uczestniczyli uczniowie klasy VII c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zduńskiej Woli. Tematem prelekcji były oczywiście pszczoły, ich znaczenie dla przyrody, niesamowita mądrość w organizacji funkcjonowania ula i pszczelej rodziny, podział ról i pracowitość tych pożytecznych owadów.

Pani Karolina opowiadała jak zimowa pora wpływa na życie pszczół, w jaki sposób pszczoły przygotowują się do tej pory roku. Dodatkową atrakcją były zaprezentowane praktyczne wskazówki zastosowania miodu, pyłku pszczelego i kitu w życiu codziennym, które możemy wykorzystać. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia kapelusza pszczelarskiego oraz obejrzenie przyrządów, których pszczelarz używa w swojej codziennej pracy. Na zakończenie młodzież rozwiązała pszczeli quiz.

Dziękujemy.

Spotkanie zorganizowane było w ramach zadania „Ziemia nasz wspólny dom” realizowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na Plus” na 2022 rok.